Великденски празници в училището

Великденските празници са част от празничния календар на училището. Учениците от начален етап свиха върбови клонки, които занесоха в църквата за празника „Цветница”.

На Велики четвъртък боядисахме яйцата заедно. Три поколения – баби, майки и деца предадоха пъстрота на яйцата.

Баба Мара Янчева разказа на учениците за историята на Литийното шествие в с. Момчиловци. И както тя самата каза, че е възрастна и уморена, на този свят ден тя предаде своите ангажименти на училището. Заръча на учениците да не прекъсват традицията на Великденското Литийно шествие, което води началото си от служенето на поп Глигорко в момчиловската църква. Занесохме кошниците с яйцата в църквата. Посетихме богослужението там. Бяхме част от организаторите на Литийното шествие. Учениците занесоха вкъщи част от светлината на празника.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *